Drogie Rodziny Domowego Kościoła

 

Piękne i owocne dla wielu rodzin wakacje już za nami i czas powrócić do normalnych zajęć.

Dlatego z radością zapraszamy na rozpoczynający nowy rok pracy Diecezjalny Dzień Skupienia na Wzgórzach Krzesławickich.

W tym roku dwa nowe małżeństwa otrzymały z rąk ks. biskupa Jana Szkodonia błogosławieństwo i świecę do posługi w podzielonych rejonach IV i  V. Dotychczasowe rejony IV i V zostały podzielone i powstały z nich nowe rejony XIV i XV. Nowe pary rejonowe: Lidzię i Zdzisława oraz Kasię i Kamila polecamy naszej modlitwie, aby Pan otaczał ich swoją opieką i udzielał wszelkich łask potrzebnych w ich posłudze.

Szczęść Boże

Ula i Andrzej

W czasie trwania rekolekcji ORAR II stopnia nasz Dom Rekolekcyjny Domowego Kościoła w Wiśniowej odwiedził ks. biskup Jan Szkodoń.

„Nadziejo nasza, spójrz na nas z litością.” 
św.Jan Paweł II

Święta Dziewico Maryjo, Matko Pięknej
miłości! Strzeż nasze rodziny, by zawsze trwały w zgodzie, i
błogosław wychowaniu naszych dzieci. Nadziejo nasza, spójrz na nas
z litością, naucz nas iść nieustannie do Jezusa, a jeśli
upadniemy, pomóż nam podźwignąć się i wrócić Do Niego przez
wyznanie naszych win naszych grzechów w sakramencie
pokuty przynoszącym pokój duszy.Błagamy Cię, udziel nam daru
umiłowania wszystkich świętych Sakramentów, które jako znaki
zbawienia pozostawił dla nas Syn Twój na ziemi.Wtedy Matko Najświętsza, z pokojem
Bożym w sumieniu, a sercem wolnym od złości i nienawiści będziemy
mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i pokój prawdziwy,
których źródłem jest Twój Syn, Pan nasz Jezus Chrystus, który z
Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen

 

Zapraszamy do Jawornika, parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

W ostatnią sobotę sierpnia odbyła się 45 pielgrzymka Służby Liturgicznej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. i Ruchu Światło-Życie wraz z Domowym Kościołem do Kalwarii. 

Tradycyjnie już  w czasie tej pielgrzymki następuje przekazanie posługi Par Rejonowych w naszej Diecezji. W tym roku dwa nowe małżeństwa otrzymały z rąk ks. biskupa Jana Szkodonia błogosławieństwo i świecę do posługi w podzielonych rejonach IV i  V. Dotychczasowe rejony IV i V zostały podzielone i powstały z nich nowe rejony XIV i XV. Nowe pary rejonowe: Lidzię i Zdzisława oraz Kasię i Kamila polecamy naszej modlitwie, aby Pan otaczał ich swoją opieką i udzielał wszelkich łask potrzebnych w ich posłudze.

Szczęść Boże

Ula i Andrzej

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

 

Serdecznie zapraszamy na XLV Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 26.08.2017r.

8  sierpnia 2017 r. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Wiśniowej miało miejsce niezwykłe wydarzenie: odwiedził nas ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. W ponad 30 letniej historii domu niewiele  było takich odwiedzin. Dlatego uczestnicy odbywającej się tam Oazy Rodzin III stopnia z radością oczekiwali zapowiedzianej wcześniej wizyty.

9 lipca 2017r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie odbyło się pożegnanie proboszcza tej parafii, a równocześnie Moderatora Diecezjalnego ks. Bogusława Pociaska, który został przeniesiony do parafii w Bełchatowie. We Mszy św. pożegnalnej oprócz rzeszy parafian wzięli udział również przedstawiciele Domowego Kościoła Archidiecezji  Krakowskiej z parą Filialną filii Krakowskiej Haliną i Michałem Knott, parą diecezjalną i parami rejonowymi z wszystkich rejonów Diecezji.