PODZIAŁ KRĘGÓW DOMOWEGO KOŚCIOŁA ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ NA REJONY
( stan przed utworzeniem XII rejonu )

 


Rejon I - Bieżanów
Parafie:
Nowy Bieżanów - Najświętszej Rodziny,
Nowy Prokocim - Miłosierdzia Bożego,
Rżąka - Nawiedzenia NMP,
Gdów - Narodzenia NMP,
Niepołomice - Św. Karola Boromeusza


Rejon II - Podgórze
Parafie:
Podgórze - Świętego Józefa
Os. Kurdwanów - Podwyższenia Krzyża Świętego
Os. Piaski Nowe – MB Różańcowej
Os. Kabel –Świętej Kingi
Os. Mały Płaszów – MB Fatimskiej
Os. Wola Duchacka - Zmartwychwstania Pańskiego

 


Rejon III - Prądnik Czerwony
Parafie:
Prądnik Czerwony - Świętego Jana Chrzciciela, Pana Jezusa Dobrego Pasterza,
Rakowice - Najświętszego Imienia Maryi,
Wieczysta - Matki Bożej Ostrobramskiej,
Osiedle Oficerskie - Miłosierdzia Bożego,
Dąbie - Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika,
Słomniki - Bożego Ciała,
Węgrzce - Świętego Andrzeja Boboli
Więcławice - Parafia św. Jakuba Apostoła
Os. Gotyk - Chrystusa Króla

 


Rejon IV - Prądnik Biały
Parafie:
Prądnik Biały - NMP Matki Kościoła,
Bronowice - Świętego Wojciecha, NMP z Lourdes, 
oś. Widok - Parafia Św. Jana Kantego
Liszki - Świętego Mikołaja,
Morawica - Świętego Bartłomieja Apostoła,
Wola Justowska - NMP Królowej Polski,
Bolechowice - św. Apostołów Piotra i Pawła,
Rudawa, - Wszystkich Świętych

 


Rejon V - Nowa Huta
Parafie:
Mogiła - Świętego Bartłomieja,
Czyżyny - Świętego Judy Tadeusza,
Osiedle Bohaterów Września - Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
Wzgórza Krzesławickie - Miłosierdzia Bożego,
Mistrzejowice - Świętego Maksymiliana Marii Kolbego,
Osiedle Dywizjonu 303 - Świętego Brata Alberta,
Osiedle Kalinowe - Świętego Józefa,
Lubocza - Najświętszego Serca Jezusowego


Rejon VI - Śródmieście
Parafie:
Bożego Ciała,
Świętego Kazimierza,
Wszystkich Świętych,
Ojcowie Dominikanie,
Ojcowie Kapucyni.
Świętego Mikołaja (o. Jezuici)
Świętego Szczepana

 


Rejon VII - Skawina Dolna
Parafie:
Skawina - Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, 
Paszkówka - Przemienienia Pańskiego,
Kraków-Sidzina - parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
Kraków-Tyniec - parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła
 


Rejon VIII - Chrzanów

Parafie:
Chrzanów - Świętego Mikołaja, Matki Bożej Różańcowej,
Libiąż - Świętej Barbary, Przemienienia Pańskiego
Niepokalanego Serca NMP w Trzebini - Sierszy
Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie


Rejon IX - Podhale
Parafie:
Zakopane - Świętej Rodziny,
Nowy Targ - Najświętszego Serca Pana Jezusa, Świętej Jadwigi,
Bachledówka - MB Częstochowskiej
Czarny Dunajec - Przenajświętszej Trójcy,
Łopuszna - Przenajświętszej Trójcy


Rejon X - Rabka
Parafie:
Lubień - Świętego Jana Chrzciciela,
Krzeczów - Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika,
Jordanów - Przenajświętszej Trójcy,
Spytkowice - Niepokalanego Poczęcia NMP,
Raba Wyżna - Świętego Stanisława
Bystra - Św. Marcina


Rejon XI - Myślenice
Parafie:
Jawornik – Podwyższenia Krzyża Św.,
Rudnik – św. Maksymiliana Marii Kolbego,
Myślenice – Narodzenia NMP, św. Brata Alberta
Stróża – NMP Królowej Polski
Zebrzydowice – św. Michała Archanioła


Rejon XII - Ruczaj

Parafie:
Łagiewniki – Najświętszego Serca Pana Jezusa
Cegielniana – Matki Bożej Saletyńskiej
Nowy Ruczaj – Matki Bożej Królowej Polski
Ruczaj – Zesłania Ducha Świętego
Kliny Zacisze - Św. Rafała Kalinowskiego


Rejon XIII - Skawina Górna

Parafie:
Skawina - Miłosierdzia Bożego,
Wadowice - Świętego Piotra Apostoła,
Mogilany - parafia p.w. Bartłomieja Apostoła,
Mucharz - parafia p.w. św. Wojciecha.