Drukuj

Kręgi DK w obronie życia


W sobotnie popołudnie 09 kwietnia Domowy Kościół Archidiecezji Krakowskiej uczestniczył w modlitewnym czuwaniu w intencji poczętego życia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Rozpoczęła spotkanie o godz.14:45 Halinka Chytry z Diakonii Obrony Życia

, przybliżając wszystkim - zgromadzonym licznie przed Godziną Miłosierdzia - wagę i cel Duchowej Adopcji, oraz naszą indywidualną odpowiedzialność za każde poczęte a jeszcze nienarodzone dziecko. Bóg-dawca życia zapyta kiedyś każdego z nas o postawę wobec najsłabszych, bo bezbronnych ludzkich istot: czy byliśmy obrońcami życia, czy też pozostawaliśmy obojętni, lub co gorsza przyczyniliśmy się do szerzenia cywilizacji śmierci.

Potem uczestniczyliśmy razem z różnorodnymi grupami pielgrzymkowymi w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Centralnym punktem spotkania była wspólnotowa Eucharystia odprawiona przez Moderatora Diecezjalnego DK Ks. Wojciecha Warzechę, z liturgiczna posługą pełnioną przez Kręgi z Rżąki. W homilii Ks. Wojciech nawiązał do czytań dnia, porównując wciąż rosnącą niechęć i wrogość Żydów wobec Jezusa głoszącemu całej Jerozolimie prawdę, dokonującemu znaków i budzącemu zdumienie swoją mową – z narastającym wciąż bardziej i bardziej sprzeciwem dzisiejszego świata wobec prawdy o świętości życia. Ci, którzy słuchają Bożych słów i są na nie otwarci – przyjmują je jako prawdę, która oświeca ich drogę życia i pomaga w nawróceniu. Ale dla wielu słuchaczy Jezus wciąż jest znakiem sprzeciwu, a Jego słowom przeciwstawiają oni własne rozmaite racje i teorie, mnożąc spory i dyskusje fałszujące lub ukrywające prawdę. Dlatego nasze zaangażowanie – jako Domowego Kościoła - w Duchową Adopcję jest tak ważne. Ponad 50-osobowa grupa złożyła uroczyście podczas Eucharystii swoje deklaracje przystąpienia do tego modlitewnego dzieła, ślubując, że razem z Maryją trwać będą na straży życia jako rycerze Chrystusa, otaczając modlitwą każde poczęte a niechciane dziecko.

Na zakończenie, w kaplicy Wieczystej Adoracji uczestniczyliśmy w pięknie prowadzonej Drodze Krzyżowej, do której rozważania przygotowały poszczególne Kręgi, modląc się nie tylko za niewinnie ginące dzieci, ale także za wszystkich cierpiących z powodu grzechu aborcji: rodziców oraz członków ich rodzin, za lekarzy i pielęgniarki. Polecaliśmy Bogu organizacje i ludzi broniących życia – ale także media, rządzących, prawodawców – prosząc dla nich o łaskę miłosierdzia i przyjęcia Bożej prawdy. Kto jeszcze chciał, mógł nawiedzić w starym kościele cudowny wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego i pomodlić się przy relikwiach Św. Siostry Faustyny, a także obejrzeć pod krużgankami wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, zwiedzić rozległy teren wokół Sanktuarium, lub podziwiać o zachodzie widok z sanktuaryjnej wieży.