W sobotę 29 września 2012 roku, w parafii M.B. z Lourdes w Krakowie odbył w nowym roku pracy formacyjnej 2012/2013 pierwszy Diecezjalny Dzień Skupienia kręgów rodzin naszej Archidiecezji Krakowskiej.

 

W przygotowanie tego dnia zaangażowały się rodziny z IV Rejonu wraz z Parą Rejonową Dorotą i Markiem Łażewskimi. Po raz pierwszy uczestniczył w nim nowy moderator diecezjalny Ksiądz Andrzej Tupek oraz nowo wybrana na czerwcowym kręgu diecezjalnym para odpowiedzialna – Renata i Dariusz Górkowie. Konferencję, której tematem było odniesienie do Roku Wiary, wygłosił nowy moderator diecezjalny. Między innymi zadał w niej każdemu z nas pytanie do osobistej refleksji: jaka jest historia mojej wiary? Za Ojcem Franciszkiem Blachnickim powtórzył, iż nasza wiara musi przynosić owoce w postaci dobrych uczynków. Przedstawił też nam cel Roku Wiary, jakim jest ewangelizacja rodzin.

Przedłużeniem tematu konferencji był Namiot Spotkania, w czasie którego rozważaliśmy fragment z Listu Świętego Jakuba Apostoła (2,14-26). Uroczystej Eucharystii przewodniczył honorowy moderator diecezjalny naszej Wspólnoty - Ksiądz Wojciech Warzecha wspólnie ze wspomnianym Księdzem Andrzejem oraz innymi opiekunami naszych kręgów.

Na zakończenie nie obeszło się bez wspólnej Agapy, w czasie której każdy z każdym mógł wymienić swoje myśli i refleksje na każdy temat. Za ten czas skupienia chwała Panu.

Jacek