SPOTKANIA MODLITEWNE 2018 – VI. 2019

„GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO” FRANCISZEK BLACHNICKI
ŻYCIE – DZIEŁO – DUCHOWOŚĆ

Ks. Franciszek Blachnicki to jeden z niekwestionowanych autorytetów polskiego Kościoła XX wieku. Człowiek przeniknięty miłością do Chrystusa, Niepokalanej, Kościoła i ludzi, szczególnie młodych. Założyciel Ruchu „Światło Życie” (Oaza), Domowego Kościoła, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Deuterokatechumenatu, Wspólnoty Niepokalanej Matki Kościoła, Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Choć od jego śmierci minęło już ponad 30 lat, wciąż inspiruje i pobudza nas do pójścia na całego za Chrystusem. Dla wielu – zwłaszcza tych, którzy mieli szczęście spotkać go w życiu –jego osoba i jego słowa wciąż pozostają żywe…

Szczęść Boże!

      Rodziny Domowego Kościoła Rejonu X " Rabczańskiego" zapraszają na Adorację Pierwszopiątkową  do Spytkowic do Parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

       O godz. 17.00 zostanie odprawiona Eucharystia,

W czwartek, 3 stycznia w kościele św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie Moderator Diecezjalny DK ks. Bogdan Sarniak odprawił Mszę Św. w intencji zimowych rekolekcji organizowanych w naszej diecezji.

Kochane Rodziny Domowego Kościoła

 

Przesyłamy program pielgrzymki organizowanej dla Domowego Kościoła przez ks. Moderatora Diecezjalnego do sanktuariów maryjnych we Francji w terminie 21-30.06.2019 r.

W programie zwiedzanie REIMS – PARYŻ – TOURS – NEVERS – ROCAMADOUR – LOURDES – CARCASSONNE AVIGNON – LA SALETTE – ARS.

We wtorek 18 grudnia Para Diecezjalna z ks. Moderatorem składała życzenia świąteczne ks. Arcybiskupowi.

Drogie Rodziny Domowego Kościoła!

W imieniu Rodzin z rejonu IX DK "Podhale" serdecznie zapraszamy w piątek, 7 grudnia 2018 r. na godz. 18.00  do wspólnej, I-piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium Maryjnego w LudźmierzuO godz. 17.00 w kościele odprawiana jest wieczorna Eucharystia. 

Szczęść Boże

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Robertem Derewendą, które odbędzie się w sobotę 1 grudnia, godz. 17:45, w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu (sala Petrus w Domu Gości).

Wcześniej, tj. o 17:00 zapraszamy na pierwsze adwentowe Nieszpory o godz. 17:00 w tynieckim kościele.

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła!

Serdecznie zapraszamy wszystkich posługujących oraz pragnących posługiwać jako animatorzy muzyczni na rekolekcjach i rozmaitych spotkaniach Domowego Kościoła na warsztaty muzyki liturgicznej, które odbędą się 10 listopada 2018 roku.
Podczas spotkania pragniemy zagłębić się w istotę i znaczenie muzyki w liturgii, przećwiczyć dobór pieśni do Mszy św. w oparciu o zasady, a także przybliżyć modlitwę Liturgii godzin.

W Tobie, Duchu Święty, miłość jest modlitwą; przyjdź i wyrażaj Twoją miłość w  naszym sercu porywem modlitwy. Ponieważ nasza modlitwa powinna być wyrazem naszej miłości, nie pozwalaj nam zbytnio myśleć o nas samych i spraw, abyśmy modlili się za cały Kościół i świat cały. Uczyń z naszej modlitwy zapomnienie o nas samych przez spojrzenie, którym zanurzamy się w Panu. Przyjdź i módl się w nas, Duchu Święty, i Twoją Boską modlitwą nadaj wartość naszej nędznej modlitwie ludzkiej. 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła !

W imieniu Rodzin z rejonu VIII DK serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w piątek, 2 listopada 2018 r., która będzie miała miejsce w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Chrzanowie

Kochane Rodziny Domowego Kościoła

Uroczystą Mszą Św. w Bazylice św. Piotra na Watykanie, której przewodniczył JE ks. Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zakończyła się wczoraj Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu z okazji 40 rocznicy powołania św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Delegacja Domowego Kościoła powróciła dzisiaj z Rzymu. Fotorelację z tych wydarzeń można obejrzeć na stronie Archidiecezji pod adresem:

 

„Kiedy jesteśmy przed Najświętszym Sakramentem
zamykamy oczy, a otwieramy nasze serca.
Pan Bóg pierwszy ofiaruje nam swoje serce.” 
św. Jan Maria Vianney     
 

 

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła !

W imieniu Rodzin z rejonu VII DK serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w

Zapraszam do zapoznania się z relacją. Przez mój błąd nieco spóźnioną.
Administrator

4 czerwca 2018 roku w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie odbył się krąg rejonowy połączony  z wyborem nowej pary rejonu XV – Mogiła.

 

Załaczam zdjęcia z Kalisza.

fot. Jacek Grela.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ( 12) świadectwami z rekolekcji wakacyjnych.

Szczęść Boże

Rozpoczęcie Roku Pracy.

22 września w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici odbył się kolejny w historii Domowego Kościoła naszej Archidiecezji Diecezjalny Dzień Skupienia rozpoczynający nowy rok pracy. Przyjechaliśmy tam, aby uczcić 40 rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II, nazywanego Papieżem Rodzin i przez jego pośrednictwo, świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin oraz czcigodnego sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego prosić Pana Boga o błogosławieństwo, potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla nas wszystkich, a szczególnie animatorów na nowy rok pracy formacyjnej, który przeżywamy pod hasłem „Świętość w codzienności”.  

Pokrótce przedstawimy przebieg tego wydarzenia:

Drogie Rodziny Domowego Kościoła
Przekazujemy link do strony diecezjalnej z relacją z naszego Dnia Skupienia w Niegowici.
Zachęcamy do posłuchania kazania ks. Arcybiskupa i obejrzenia zdjęć.

Kochani!

Przekazujemy poniżej zaproszenie zespołu ARETE z Poznania, który wystąpi w Piwnicy pod Baranami w piątek 21. września.
Zachęcamy do udziału rodziny z Domowego Kościoła i nie tylko.
Pozdrawiamy serdecznie

Z Panem Bogiem

Ula i Andrzej Rychliccy

                                                                  Kraków, dnia 4 sierpnia 2018 r.

Archiepiscopus
Marcus Jędraszewski
Metropolita Cracoviensis

Drodzy Archidiecezjanie,

Drogie Małżeństwa i Rodziny,

Zwracam się do Was z zaproszeniem na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej,

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

 Serdecznie zapraszamy na 46 Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę
1.09.2018r. o godz. 9:00.

„Ciebie, Boga wysławiamy,
Tobie, Panu wieczna chwała”

 

 

 

 

 

Drodzy Małżonkowie, Kochane Rodziny Domowego Kościoła

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

W sobotę 1 września u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej, wraz z młodzieżą naszej Archidiecezji, zakończyliśmy okres wakacyjny formacji. Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza Św. dziękczynna, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, koncelebrowana wraz z ks. biskupami J. Szkodoniem, i J. Zającem, Moderatorem Diecezjalnym DK ks. Bogdanem Sarniakiem i kapłanami, moderatorami poszczególnych grup, oaz i wspólnot.