Niedzielne popołudnie 16 czerwca 2019 roku, to czas radosnego spotkania rodzin DK naszej diecezji w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

Zebraliśmy się licznie w 50 rocznicę koronacji obrazu MB Pani Myślenickiej, aby dziękować za owoce tegorocznej pracy formacyjnej oraz prosić o jej dalszą opiekę potrzebną naszym rodzinom, naszej wspólnocie.

            Wspólną Eucharystię sprawowaną  przez kilku kapłanów, oddanych pracy z rodzinami, ubogacił Słowem Bożym nasz moderator diecezjalny ks. Bogdan Sarniak, a rodzinna schola z tutejszej parafii upiększyła liturgię wspaniałym śpiewem.

                                                                              

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

Serdecznie zapraszamy
 na zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła
w dniu 16 czerwca 2019r

SPOTKANIA MODLITEWNE 2018 – VI. 2019

„GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO” FRANCISZEK BLACHNICKI
ŻYCIE – DZIEŁO – DUCHOWOŚĆ

Ks. Franciszek Blachnicki to jeden z niekwestionowanych autorytetów polskiego Kościoła XX wieku. Człowiek przeniknięty miłością do Chrystusa, Niepokalanej, Kościoła i ludzi, szczególnie młodych. Założyciel Ruchu „Światło Życie” (Oaza), Domowego Kościoła, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka,

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

     Rejon XV zaprasza na adorację pierwszopiątkową 7.06.2019 do parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Rozpoczniemy o godz 19.30 Mszą Świętą, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencjach rodzin Domowego Kościoła. Oczywiście zapraszamy również rodziny z innych rejonów.

plakat 20 lecie lekkiSzanowni Państwo, Drogie Rodziny Domowego Kościoła!

Z radością zapraszamy Was na Święto Życia, które odbędzie się 19 maja br. W tym szczególnym dniu będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – krakowskiej organizacji, której misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom najbardziej potrzebującym.

Jubileusz rozpocznie się Mszą św. o godz. 16 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek w Krakowie przy ul. Smoleńsk 6. Odprawi ją abp Marek Jędraszewski. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia, za wszystkie polskie dzieci, rodziny i osoby bezżenne, którym leży na sercu los nienarodzonych.

SkałkaKochane Rodziny Domowego Kościoła

Jak co roku zapraszamy serdecznie wszystkie Rodziny DK do udziału w procesji św. Stanisława na Skałkę.

Św. Stanisław, Biskup i Męczennik, główny patron Polski, Archidiecezji Krakowskiej, Miasta Krakowa i Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu, jest też patronem rodzin, bo życie swoje oddał broniąc czystości i jedności rodziny w ówczesnej Polsce.

W swoim zaproszeniu do udziału w procesji, kierowanym do Archidiecezji ks. Arcybiskup M. Jędraszewski pisze min.:

Szczęść Boże

 Drogie Rodziny Domowego Kościoła

Serdecznie zapraszamy do rejonu XIV na pierwszo piątkową Adorację Najświętszego Sakramentu, dnia 3 maja do parafii Św. Wojciecha na ul. Wesele (Bronowice).

DSC03652U Pana Jezusa Miłosiernego

 We wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, co w tym roku przypadło 30 kwietnia, rodziny Domowego Kościoła naszej archidiecezji wzięły udział w tradycyjnej pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach.  Koncelebrowanej Mszy Świętej w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył Moderator diecezjalny DK, ks. Bogdan Sarniak.

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

Wraz z ks. Łukaszem Piórkowskim, zespołem MATULA oraz kręgami DK przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach zapraszamy do udziału w „Wielkanocnym Uwielbieniu z św. Janem Pawłem II”.

Triduum Paschalne już niebawem. Jest to czas, w którym warto zastanowić się jak wiele otrzymaliśmy od Jezusa. On oddał za nas życie, zbawił nas, ma moc przemienić każdego!

P1060593Tradycyjnie od lat, we wtorek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, w małym kościółku św. Benedykta na Wzgórzu Lasoty(jednym z najstarszych w Krakowie) gromadzą się rodziny Domowego Kościoła naszej archidiecezji, by wspólnie świętować swoje okrągłe rocznice Sakramentu Małżeństwa. 35 lat temu rozpoczął te spotkania ks. Franciszek Kołacz, ówczesny moderator diecezjalny DK, który zaprosił sprawujących wtedy posługę pary Diecezjalnej Zosię i  Gienia Bednarzów, obchodzących akurat swój jubileusz 20-lecia małżeństwa, by im odprawić Mszę Świętą. Tak to się zaczęło i trwa do dziś.

Wielkanoc2019

konferencja NiepelnosprawnoscCzy to prawda, że bardziej boimy się choroby Alzheimera niż utraty nogi? Od czego zależy jakość życia osób, o których mówimy, że są „niepełnosprawne”? Jak się pogodzić z niepomyślną diagnozą prenatalną dla swojego dziecka i jak rozmawiać z młodzieżą, by zachęcać ją do bezinteresownej pomocy tym, którzy potrzebują pomocy?

Szczęść Boże !

Kochane Rodziny Domowego Kościoła

Bardzo serdecznie zapraszamy do rejonu XIII na pierwszopiątkową, wielkopostną adorację Najświętszego Sakramentu 5 kwietnia w parafii Bożego Miłosierdzia w Skawinie ul. Marii Curie-Skłodowskiej 12.

DSC03202

Zapraszamy do wysłuchania konferencji ks. Piotra Gąsiora.

Domowy Kościół/Konferencje/Konferencja ...

Szczęść Boże

image001Szczęść Boże

                        "PRZYJDŹ  -  JEZUS CZEKA NA CIEBIE"

            Łaskami słynąca figura Chrystusa Ukrzyżowanego w Krakowie-Mogile (fot. D. Szubelak)

Domowy Kościół na Wzgórzach Krzesławickich serdecznie zaprasza do wspólnego czuwania wielkopostnego przed "ŁASKAMI SŁYNĄCĄ FIGURĄ CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO" w Krakowie - Mogile przy ul. Klasztornej 11  w piątek 22-03-2019 od godz. 21:00 - 24:00

Zbiórka przed Bazyliką do godz. 20:45, ponieważ o godz. 21,00 jest zamykana furta klasztorna.

Znaczek roku 2018 19Znaczek roku 2018 19Szczęść Boże.

Otrzymaliśmy z Diecezjalnej Diakonii Ruchu Światło-Życie terminarz rekolekcji wakacyjnych Oazy młodzieżowej. Umieszczamy go na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do zapoznania się z nim i przemyślenia, czy decydując się na wyjazd na rekolekcje DK nie posłać naszych, nie tylko najstarszych dzieci na równoległą Oazę młodzieżową.

DDSDrogie Rodziny Domowego Kościoła,

Drodzy Księża Moderatorzy

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Diecezjalny Dzień Skupienia Domowego Kościoła na Oś. Kalinowym w dn. 16 marca.

DSC03202Diecezjalny Dzień Skupienia DK, 16 marca 2019

Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym w Krakowie
                Przybyliśmy licznie do Sanktuarium Macierzyństwa i Ojcostwa, jako rodziny DK, aby spotkać się z najlepszymi nauczycielami świętości w codzienności:
- św. Joanną Berettą Molla
- św. Ludwikiem i Zelią Martin
- św. Józefem ziemskim opiekunem Pana Jezusa

plakat czuwanieSzczęść Boże.

Członków i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich, którym trzeźwość naszego Narodu leży na sercu zapraszamy serdecznie 9 marca na nocne czuwanie w intencji trzeźwości  do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – (w tygodniu modlitw o trzeźwość Polaków)

Szczęść Boże!

Bardzo gorąco zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona 1 marca o godz. 18:00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski, na Nowym Ruczaju (ul. Zamiejska 6).

Msza BlachnickiSerdecznie zapraszamy w środę 27 lutego, o godz. 20.00 na Mszę Św. w intencji rychłej Beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego w 32 rocznicę śmierci do kościoła Św. Krzyża w Krakowie.

Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw oraz Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara" zapraszają na Wielkopostny Dzień Skupienia  "Dlaczego Sara się śmieje?" 

 W programie: konferencje ks. Leszka Harasza (duszpasterza Wspólnoty w Duchu Św.), wykład o diecie wspomagającej płodność, a także  historie dwóch rodzin adopcyjnych, każda z dwójką dzieci adopcyjnych: jedna z kilkunastoletnim stażem opowie o trudnościach wieku dojrzewania, druga z 5-letnim stażem przedstawi, jak Pan Bóg prowadził ich w doświadczeniu niepłodności.

 DSC0753Postępujcie jak dzieci światłości

   To wezwanie w sposób naturalny pojawiło się na tegorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się  2 lutego - w samo święto Ofiarowania Pańskiego.  

Z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim łamali się opłatkiem przedstawiciele :  Służby Liturgicznej, Ruchu Światło – Życie, Domowego Kościoła, Nadzwyczajnych Szafarzy oraz Rycerzy Jana Pawła II.

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

Zapraszamy na wspólny opłatek diecezjalny Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie i Nadzwyczajnych Szafarzy z ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w najbliższą sobotę 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 17:00 w Centrum Jana Pawła II.

Szczęść Boże!

      Rodziny Domowego Kościoła Rejonu XI "Myślenickiego" zapraszają na Adorację Pierwszopiątkową do Myślenic, do Parafii św. Brata Alberta na Osiedlu 1000-lecia.

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

 

Dnia 21 stycznia odeszła do Pana ŚP. Aniela Kupiec, mama Renaty Górka, byłej Pary Diecezjalnej DK i Janusza Kupca Pary Rejonowej Rejonu XIV.

Nabożeństwo Żałobne odprawione zostanie 24 stycznia 2019r (czwartek) o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym w Liszkach, po którym nastąpi odprowadzenia Zmarłej na cmentarz w Liszkach.  

Złączmy się w modlitwie o Miłosierdzie Boże dla zmarłej Anieli oraz o ukojenie bólu rozstania dla Renaty, Janusza i ich rodzin.

 

Urszula i Andrzej Rychliccy
Para Diecezjalna DK

Archidiecezji Krakowskiej

 

Szczęść Boże!

      Rodziny Domowego Kościoła Rejonu X " Rabczańskiego" zapraszają na Adorację Pierwszopiątkową  do Spytkowic do Parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

       O godz. 17.00 zostanie odprawiona Eucharystia,

W czwartek, 3 stycznia w kościele św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie Moderator Diecezjalny DK ks. Bogdan Sarniak odprawił Mszę Św. w intencji zimowych rekolekcji organizowanych w naszej diecezji.

Kochane Rodziny Domowego Kościoła

 

Przesyłamy program pielgrzymki organizowanej dla Domowego Kościoła przez ks. Moderatora Diecezjalnego do sanktuariów maryjnych we Francji w terminie 21-30.06.2019 r.

W programie zwiedzanie REIMS – PARYŻ – TOURS – NEVERS – ROCAMADOUR – LOURDES – CARCASSONNE AVIGNON – LA SALETTE – ARS.

We wtorek 18 grudnia Para Diecezjalna z ks. Moderatorem składała życzenia świąteczne ks. Arcybiskupowi.

Drogie Rodziny Domowego Kościoła!

W imieniu Rodzin z rejonu IX DK "Podhale" serdecznie zapraszamy w piątek, 7 grudnia 2018 r. na godz. 18.00  do wspólnej, I-piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium Maryjnego w LudźmierzuO godz. 17.00 w kościele odprawiana jest wieczorna Eucharystia. 

Szczęść Boże

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Robertem Derewendą, które odbędzie się w sobotę 1 grudnia, godz. 17:45, w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu (sala Petrus w Domu Gości).

Wcześniej, tj. o 17:00 zapraszamy na pierwsze adwentowe Nieszpory o godz. 17:00 w tynieckim kościele.

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła!

Serdecznie zapraszamy wszystkich posługujących oraz pragnących posługiwać jako animatorzy muzyczni na rekolekcjach i rozmaitych spotkaniach Domowego Kościoła na warsztaty muzyki liturgicznej, które odbędą się 10 listopada 2018 roku.
Podczas spotkania pragniemy zagłębić się w istotę i znaczenie muzyki w liturgii, przećwiczyć dobór pieśni do Mszy św. w oparciu o zasady, a także przybliżyć modlitwę Liturgii godzin.

W Tobie, Duchu Święty, miłość jest modlitwą; przyjdź i wyrażaj Twoją miłość w  naszym sercu porywem modlitwy. Ponieważ nasza modlitwa powinna być wyrazem naszej miłości, nie pozwalaj nam zbytnio myśleć o nas samych i spraw, abyśmy modlili się za cały Kościół i świat cały. Uczyń z naszej modlitwy zapomnienie o nas samych przez spojrzenie, którym zanurzamy się w Panu. Przyjdź i módl się w nas, Duchu Święty, i Twoją Boską modlitwą nadaj wartość naszej nędznej modlitwie ludzkiej. 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła !

W imieniu Rodzin z rejonu VIII DK serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w piątek, 2 listopada 2018 r., która będzie miała miejsce w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Chrzanowie

Kochane Rodziny Domowego Kościoła

Uroczystą Mszą Św. w Bazylice św. Piotra na Watykanie, której przewodniczył JE ks. Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zakończyła się wczoraj Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu z okazji 40 rocznicy powołania św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Delegacja Domowego Kościoła powróciła dzisiaj z Rzymu. Fotorelację z tych wydarzeń można obejrzeć na stronie Archidiecezji pod adresem:

 

„Kiedy jesteśmy przed Najświętszym Sakramentem
zamykamy oczy, a otwieramy nasze serca.
Pan Bóg pierwszy ofiaruje nam swoje serce.” 
św. Jan Maria Vianney     
 

 

 

Drogie Rodziny Domowego Kościoła !

W imieniu Rodzin z rejonu VII DK serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w

Zapraszam do zapoznania się z relacją. Przez mój błąd nieco spóźnioną.
Administrator

4 czerwca 2018 roku w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie odbył się krąg rejonowy połączony  z wyborem nowej pary rejonu XV – Mogiła.

 

Załaczam zdjęcia z Kalisza.

fot. Jacek Grela.

Rozpoczęcie Roku Pracy.

22 września w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici odbył się kolejny w historii Domowego Kościoła naszej Archidiecezji Diecezjalny Dzień Skupienia rozpoczynający nowy rok pracy. Przyjechaliśmy tam, aby uczcić 40 rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II, nazywanego Papieżem Rodzin i przez jego pośrednictwo, świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin oraz czcigodnego sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego prosić Pana Boga o błogosławieństwo, potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla nas wszystkich, a szczególnie animatorów na nowy rok pracy formacyjnej, który przeżywamy pod hasłem „Świętość w codzienności”.  

Pokrótce przedstawimy przebieg tego wydarzenia:

Drogie Rodziny Domowego Kościoła
Przekazujemy link do strony diecezjalnej z relacją z naszego Dnia Skupienia w Niegowici.
Zachęcamy do posłuchania kazania ks. Arcybiskupa i obejrzenia zdjęć.

Kochani!

Przekazujemy poniżej zaproszenie zespołu ARETE z Poznania, który wystąpi w Piwnicy pod Baranami w piątek 21. września.
Zachęcamy do udziału rodziny z Domowego Kościoła i nie tylko.
Pozdrawiamy serdecznie

Z Panem Bogiem

Ula i Andrzej Rychliccy

                                                                  Kraków, dnia 4 sierpnia 2018 r.

Archiepiscopus
Marcus Jędraszewski
Metropolita Cracoviensis

Drodzy Archidiecezjanie,

Drogie Małżeństwa i Rodziny,

Zwracam się do Was z zaproszeniem na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej,

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

 Serdecznie zapraszamy na 46 Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę
1.09.2018r. o godz. 9:00.

„Ciebie, Boga wysławiamy,
Tobie, Panu wieczna chwała”

 

 

 

 

 

Drodzy Małżonkowie, Kochane Rodziny Domowego Kościoła

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

W sobotę 1 września u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej, wraz z młodzieżą naszej Archidiecezji, zakończyliśmy okres wakacyjny formacji. Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza Św. dziękczynna, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, koncelebrowana wraz z ks. biskupami J. Szkodoniem, i J. Zającem, Moderatorem Diecezjalnym DK ks. Bogdanem Sarniakiem i kapłanami, moderatorami poszczególnych grup, oaz i wspólnot.