image001

Drogie Rodziny Domowego Kościoła.

Wraz z Parą Krajową Kasią i Pawłem Maciejewskimi zapraszamy wszystkie Rodziny DK naszej Diecezji na wyjątkową, wirtualną pielgrzymkę do Kalisza już w najbliższą sobotę 16 maja.

Co roku nasza diecezja była bardzo licznie reprezentowana w Kaliszu. Mamy nadzieję, że również w tym roku całymi rodzinami włączymy się w to wydarzenie.

Zachęcamy do zapoznania się z zaproszeniem i śledzenia strony krajowej DK.

 

Pary rejonowe i animatorów kręgów prosimy o szybkie przekazanie tej informacji do rodzin, bo czas jest krótki.

Pozdrawiamy serdecznie

Niech św. Józef patron rodzin i Sanktuarium w Kaliszu, św. Jan Paweł II, którego 100 lecie urodzin będziemy obchodzić w poniedziałek i św. Andrzej Bobola, patron dnia i patron Polski mają Was w swojej opiece.

Ula i Andrzej Rychliccy
Para Diecezjalna DK

Archidiecezji Krakowskiej


List Pary Krajowej DK

Pielgrzymka do Kalisza

Drodzy Pielgrzymi!

Na sobotę, 16 maja 2020 r. była zaplanowana pielgrzymka Domowego Kościoła do Kalisza. Jak już pisaliśmy (http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/6789/), w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, będzie ona miała inny charakter. Przeżyjemy ją w naszych rodzinach. Do rodzinnego pielgrzymowania zapraszamy zarówno tych, którzy od lat brali udział w spotkaniu w Kaliszu, jak i tych, którzy z różnych powodów dotąd nie mieli okazji.

Nasza pielgrzymka tradycyjnie będzie składała się z następujących elementów: Eucharystii, aktu zawierzenia, konferencji oraz czasu dla siostry i brata wśród najbliższych.

Zapraszamy do przeżycia Eucharystii w swojej rodzinnej parafii lub włączenia się w transmisję Mszy Świętej celebrowanej przez moderatora krajowego DK, ks. Krzysztofa Łapińskiego z kaplicy Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku o godz. 10.00.

Tegoroczna konferencja została przygotowana przez o. Bartłomieja Parysa SVD, moderatora posługującego w Irlandii. Kontynuacją będzie zaproszenie do dialogu małżeńskiego. Poprzez konferencję i pracę w małżeństwie chcemy nawiązać do przypadającej w poniedziałek, 18 maja, setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego protektora Ruchu. Konferencja będzie dostępna do odsłuchania w dowolnym czasie.

Tradycyjny akt zawierzenia rodzin i Domowego Kościoła św. Józefowi będzie miał miejsce w naszych rodzinach. Zachęcamy, by stanowił część modlitwy małżeńskiej czy rodzinnej.

Linki oraz materiały do owocnego przeżycia pielgrzymki zostaną umieszczone na stronie internetowej Domowego Kościoła w sobotę rano. Już dziś zaplanujmy sobie czas na duchowe pielgrzymowanie wraz ze św. Józefem i Janem Pawłem II.

Dla tych, którzy fizycznie nie byli w Kaliszu, zachęcamy do wirtualnej wędrówki: https://www.swietyjozef.kalisz.pl/

„Pielgrzymów” zachęcamy do wysyłania świadectw, które byłyby echem odsłuchanej konferencji i odbytego dialogu małżeńskiego.

Zapraszamy także do wysyłania małżeńskich/rodzinnych zdjęć, bo stworzyć na stronie internetowej galerię naszego pielgrzymowania. Świadectwa i zdjęcia przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Święty Józefie, módl się za nami!

Święty Janie Pawle II, módl się za nami!

Katarzyna i Paweł Maciejewscy

para krajowa DK

  1. Krzysztof Łapiński

moderator krajowy DK