received 553362479239306

W minioną sobotę wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej udała się na 49. Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, by podziękować za czas rekolekcji wakacyjnych i by prosić Matkę Bożą Kalwaryjską o łaski na nowy rozpoczynający się rok formacyjny. Podczas Eucharystii ks. Biskup Robert Chrząszcz pobłogosławił pary rejonowe obejmujące posługę w siedmiu rejonach. My szczególnie przeżywaliśmy „pożegnanie” ustępującej pary diecezjalnej – Urszuli i Andrzeja Rychlickich, których ks. arcybiskup Marek Jędraszewski uhonorował złotym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Ulu i  Andrzeju, przyjmijcie od nas kilka słów podziękowań:

dziękujemy Wam za Wasze ciepło i troskę o każdy jeden rejon, te wszystkie chwile spędzone na tak ważnych rozmowach telefonicznych, za waszą otwartość. I też za to, że pokazaliście, jak pięknie można przeżywać trudną i wymagającą posługę, że można łączyć, prowadzić i jeszcze szerokim łukiem zapraszać kolejnych chętnych do posługiwania. Dla nas jesteście mistrzami posługi.

Bardzo Wam dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, wsparcie w trudnych chwilach i tą niesamowitą postawę. Szczęść Wam Boże! I do zobaczenia na wydarzeniach DK!

A Justynie i Piotrowi Krzynówkom, którzy w nowym roku formacyjnym podjęli posługę pary diecezjalnej życzymy dużo sił, opieki Maryi i polecamy modlitwie naszej wspólnoty!

Ewa i Krzysiek Łapsowie

rejon IX DK


fot. ks. Ryszard Gacek

fot. Artur Kulis

rdk2021fot. ks. Wacław Merynda (Zdjecie jest linkiem do galerii)