9 lipca 2017r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie odbyło się pożegnanie proboszcza tej parafii, a równocześnie Moderatora Diecezjalnego ks. Bogusława Pociaska, który został przeniesiony do parafii w Bełchatowie. We Mszy św. pożegnalnej oprócz rzeszy parafian wzięli udział również przedstawiciele Domowego Kościoła Archidiecezji  Krakowskiej z parą Filialną filii Krakowskiej Haliną i Michałem Knott, parą diecezjalną i parami rejonowymi z wszystkich rejonów Diecezji. 

Po zakończonej Mszy św. głos zabrali przedstawiciele Rady Parafialnej, różnych wspólnot parafialnych oraz indywidualni parafianie, dziękując za wszelkie dzieła dokonane na terenie parafii w czasie krótkiej, bo zaledwie półtorarocznej posługi ks. Proboszcza. W imieniu Domowego Kościoła podziękowanie za całoroczną współpracę złożyła para filialna i para diecezjalna DK.

Poniżej zamieszczamy tekst podziękowania wygłoszonego przez parę diecezjalną.

Fotorelacja z tej uroczystości znajduje się tutaj 

 

Kochany Księże Bogusławie,
Moderatorze Diecezjalny
Domowego Kościoła
Archidiecezji Krakowskiej

Z wielkim żalem i smutkiem uczestniczymy w Twoim dzisiejszym pożegnaniu z parafią i z Diecezją Krakowską. Wraz z tu obecną parą filialną Filii Krakowskiej DK i parami rejonowymi, w imieniu wszystkich rodzin Domowego Kościoła naszej Archidiecezji, pragniemy Ci dziś serdecznie i gorąco podziękować za Twoją 17-letnią kapłańską posługę dla Domowego Kościoła, wielokrotne  prowadzenie rekolekcji formacyjnych i tematycznych, tworzenie nowych kręgów, pełnienie posługi moderatora rejonowego.

W sposób szczególny chcemy podziękować za ostatni rok, w którym z wielkim oddaniem posługiwałeś jako Moderator Diecezjalny. Zapamiętamy Cię jako kapłana o wielkim sercu, rozmodlonego, życzliwego, uczynnego, skromnego, rzetelnego, pogodnego, bardzo oddanego pracy z rodzinami, posłusznego przełożonym i charyzmatom Domowego Kościoła.  Jesteś Księże znany i bardzo lubiany przez małżeństwa naszej wspólnoty.

Sprawowane sakramenty i głoszone Słowo Boże, ale też Twój przykład, postawa,  przyczyniały się do  przemiany  życia prowadzonych przez Ciebie rodzin, przybliżania się małżonków do Pana Jezusa i do siebie nawzajem. Jesteś dla nas przykładem gorliwej i bezinteresownej  służby  na rzecz Kościoła i rodziny.

Nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami wdzięczności za tak wiele dobra, jakiego doświadczyliśmy poprzez Twoje kapłańskie ręce.

Jest nam bardzo przykro, że tak owocna współpraca w czasie Twojej posługi Moderatora Diecezjalnego, która m.in. zaowocowała powstaniem ok. 30 nowych kręgów nie może być kontynuowana. Mieliśmy wiele planów na kolejne lata pracy: spotkania formacyjne, nowe rekolekcje, rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Wiśniowej i in.

Dołożymy starań, aby Domowy Kościół naszej Diecezji, który w Skawinie na zakończenie roku pracy i swojej posługi w naszej Archidiecezji tak pięknie zawierzyłeś Matce Najświętszej, nadal wzrastał i rozwijał się.

Dziś żegnamy Cię w naszej diecezji. Mamy jednak nadzieję, że w nowym miejscu swego posługiwania będziesz kontynuował pracę na rzecz Domowego Kościoła. Już dziś zapraszamy Cię do prowadzenia rekolekcji.

Życzymy Ci, aby Pan Bóg nadal prowadził Cię piękną drogą kapłaństwa i służby na rzecz budowania jedności i wzrostu duchowego rodzin. W naszych modlitwach prosimy, aby Jezus przytulił Cię do Swego Serca, któremu poświęciłeś swoje życie, osłonił od wszelkiego zła i wynagrodził poniesiony trud, a Niepokalana Matka Kościoła miała zawsze w swojej opiece.  

Szczęść Boże!

Z poważaniem

 Urszula i Andrzej Rychliccy                                                                        Halina i Michał Knottowie
Para Diecezjalna DK                                                                                      Para Filialna DK
Archidiecezji Krakowskiej                                                                            Filii Krakowskiej