8  sierpnia 2017 r. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Wiśniowej miało miejsce niezwykłe wydarzenie: odwiedził nas ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. W ponad 30 letniej historii domu niewiele  było takich odwiedzin. Dlatego uczestnicy odbywającej się tam Oazy Rodzin III stopnia z radością oczekiwali zapowiedzianej wcześniej wizyty.

Po przyjeździe i powitaniu przez parę moderatorską Elę i Jarka Kaczmarczyków, Ks. Arcybiskup zwiedził cały dom. Z zainteresowaniem oglądał kaplicę, pokoje, jadalnię i kuchnię oraz Domek Radości, zadawał pytania nt. warunków zamieszkania, ilości pokoi i uczestników rekolekcji.

Po krótkim zwiedzaniu wszyscy udali się do kościoła parafialnego, w którym ks. Arcybiskup odprawił Mszę Św. w koncelebrze z moderatorem Oazy ks. Bogusławem Pociaskiem SCJ i proboszczem parafii w Wiśniowej ks. Wacławem Bednarzem.

Wizyta metropolity miała miejsce w 4 dniu Oazy, kiedy omawiany jest znak Piotra - Opoki, dlatego kazanie, wygłoszone przez dostojnego gościa dotyczyło osoby św. Piotra, jego drogi życiowej od prostego rybaka, nie zawsze wiernego ucznia Jezusa, aż do śmierci krzyżowej w Rzymie, a na tym tle skomplikowanych losów formowania i dojrzewanie jego wiary w Jezusa. Wiele ciekawych informacji usłyszeliśmy też nt. symboliki Bazyliki św. Piotra w Watykanie. W pierwotnych planach oazy w tym dniu był wyjazd do Kurii Metropolitalnej i Katedry  w Krakowie, jako miejsca przebywania Biskupa. Tym razem jednak, to biskup przyjechał do oazy. Odczytaliśmy to jako niezwykły znak Bożej Opatrzności i przychylności ks. Arcybiskupa dla Domowego Kościoła.

Następnie udaliśmy się na obiad, który tym razem, korzystając z pięknej pogody, uczestnicy i goście zjedli na świeżym powietrzu w altanie przy domku radości. Z rozmów indywidualnych wynikało, że sprawy rodziny naszemu Gościowi leżą głęboko na sercu.

Po obiedzie, udzieleniu wywiadu i serdecznym pożegnaniu z uczestnikami Oazy ks. metropolita udał się w dalszą podróż.

Wizycie ks. Arcybiskupa towarzyszyła ekipa telewizyjna, która zarejestrowała jej przebieg. Relację z tego wydarzenia można oglądnąć na stronie Diecezji Krakowskiej w linku „VIDEO Archidiecezja Krakowska” lub pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=01vrQ__xGtc

oraz https://www.youtube.com/watch?v=ucJm6XZOM2I

Na naszej stronie zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania.