Rodziny Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi kapłanami moderatorami spotkały się 23 września 2017r. na Diecezjalnym Dniu Skupienia w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie, aby rozpocząć nowy rok formacyjny 2017/2018 pod hasłem „Sługa Niepokalanej”. 

W naszym codziennym zabieganiu zatrzymaliśmy się na chwilę, aby spojrzeć w przeszłość, na czas rekolekcji, słuchając pięknych świadectw. Podziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie owoce tych rekolekcji. Później w Namiocie Spotkania wsłuchiwaliśmy się w Jego Słowa.

W nawiązaniu do 30 rocznicy śmierci naszego założyciela, Sł. Bożego Franciszka Blachnickiego, który sam siebie określił mianem „Sługi Niepokalanej”  pochyliliśmy się nad tematem bezinteresownej służby dla naszych rodzin, wspólnot Ruchu i Kościoła Powszechnego oraz życia społecznego. Inspiracją do tych rozważań był List kręgu centralnego „Służę Więc Jestem” oraz  konferencja p. Renaty Gębali poświęcona osobie i dziełu naszego Założyciela.

Wspólne uczestnictwo w Eucharystii celebrowanej przez j.e. ks. biskupa Jana Szkodonia, konferencja, rozważanie Słowa Bożego, świadectwa umocniły naszą wiarę i świadomość potrzeby służby, która jest najwyższą formą realizowania miłości bliźniego.

Dzień Wspólnoty był okazją do powitania ks. Bogdana Sarniaka, którego ks. Arcybiskup Metropolita mianował nowym Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej. Wśród wielu przybyłych moderatorów rejonowych i kręgów podstawowych byli również: ks. inf. Franciszek Kołacz, pierwszy moderator diecezjalny i były moderator krajowy DK oraz ks. Wojciech Warzecha, były wieloletni moderator diecezjalny DK.

Gościliśmy także parę filialną Filii Krakowskiej Halinkę i Michała Knott.

W naszych modlitwach polecaliśmy Bogu naszą pracę w nowym roku formacyjnym.

Na zakończenie Mszy św. ks. Biskup jako znak przekazania posługi wręczał świece i błogosławił pary animatorskie kręgów podstawowych.

Po uczcie duchowej przyszła pora na Agape, czyli ucztę złożoną ze wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziny rejonów piątego i piętnastego. Był to czas radości ze spotkania, wielu rozmów, dzielenia się przeżytymi rekolekcjami.

Za ten piękny czas modlitwy i spotkania Bogu niech będą dzięki.

UiAR


Fotografie: Jacek Grela.