Jubileusz 30-lecia powstania kręgów DK w Skawinie

1 października 2017r. świętowaliśmy 30-lecie DK w Parafii Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Jubileusz pozwolił całej naszej wspólnocie na nowo odkryć bogactwo charyzmatu Ruchu, radość z pogłębiania więzi z Panem Bogiem, współmałżonkiem i z drugim człowiekiem.

Historia powstania I Kręgu sięga roku 1987. Właśnie wtedy, Teresa i Roman Morawscy pojechali na 15-dniowe rekolekcje do Krościenka, które całkowicie zmieniły ich życie. Wrócili do domu z mocnym przeświadczeniem o potrzebie założenia w skawińskiej parafii Domowego Kościoła. Dzięki ich modlitwie i staraniom zgłosiły się cztery rodziny, które dały początek naszej wspólnocie.

Uroczystość jubileuszową rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył ojciec Andrzej Haase z Tyńca, który obecnie jest naszym moderatorem rejonowym. Wśród świętujących
z nami kapłanów znaleźli się moderatorzy naszej wspólnoty, którzy na przestrzeni 30 lat dbali o jej duchowy rozwój: ks. Jerzy Filek, ks. Krzysztof Matuszyk, ks. Rafał Wilkołek i ks. Bogdan Sarniak, który aktualnie opiekuje się naszymi kręgami a od września pełni również posługę moderatora diecezjalnego.  Nie mogło również zabraknąć ks. Franciszka Kołacza, dla którego troska o dobro rodziny stanowi główną cechę kapłańskiej posługi.

W radości naszego Jubileuszu brała udział para diecezjalna Ula i Andrzej Rychliccy.

Po Eucharystii Celina i Leszek Wojcieszakowie, którzy trwają  we wspólnocie DK naszej parafii od samego początku,  zorganizowali multimedialną prezentację. Dotyczyła ona historii DK w Skawinie: trudnych początków oraz stopniowego wzrostu naszej wspólnoty, która obecnie liczy 10 kręgów. Nieukrywaną radość i wzruszenie wzbudziły zdjęcia wyświetlane podczas prezentacji. Przedstawiały one dynamicznie rozwijającą się wspólnotę, która spotyka się ze sobą na modlitwie, w górach, przy ognisku, na balu sylwestrowym, podczas akcji charytatywnych.

Zwieńczeniem obchodów 30-lecia była uroczysta Agapa. Wspólne świętowanie wypełniły wspomnienia i rozmowy. Był to czas ogromnej radości, ale również refleksji i wdzięczności.

Na zakończenie chciałam dodać jeszcze osobisty akcent. Moi Rodzice, odkąd sięgam pamięcią, są w DK. Razem z nim jeździłam na rekolekcje i uczestniczyłam w życiu parafii. Mogę więc śmiało powiedzieć, że znam skawińską wspólnotę od najmłodszych (moich i jej) lat. To w cieniu tych ludzi rodziła się moja wiara i chrześcijańska dojrzałość. To dzięki świadectwu ich życia, już szósty rok należymy wraz z mężem do DK.

 

                                                                               Asia i Jakub Folfasińscy