Jesienne DWDD 2017 w Szlachtowej.

W dniach 17-18 listopada 2017r odbył się w Szlachtowej koło Szczawnicy jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) Filii Krakowskiej Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. Spotkaliśmy się w miejscu, gdzie odbywała się pierwsza Oaza prowadzona przez sł. Bożego czcigodnego ks. Franciszka Blachnickiego. Obecnie jest tam piękny dom rekolekcyjny, w którym nadal odbywają się rekolekcje Ruchu Światło-Życie.

Tematyka DWDD określona była przez fragment Ewangelii Mt 25,14-30 – przypowieść o talentach. W tym kontekście rozważaliśmy nasze powołanie do służby: odpowiedź na powołanie, odpowiedzialność za powierzone nam talenty i zadania, a w końcu konsekwencje dobrej lub złej służby.

Ze względu na Pielgrzymkę Filii Krakowskiej do grobu Założyciela w Krościenku tym razem spotkanie było krótsze niż zwykle i w sobotę po obiedzie wszyscy uczestnicy przenieśli się do Krościenka.

Bardzo ważnym punktem piątkowego programu DWDD był wybór nowej Pary Filialnej DK filii Krakowskiej.

Kandydowały 3 pary:

- Iwona i Andrzej Bernachowie z diecezji tarnowskiej
- Małgorzata i Stanisław Saletra z diecezji kieleckiej
- Cela i Leszek Wojcieszakowie z diecezji krakowskiej

Wszystkie pary kandydujące były obecne czasie głosowania.

Obecna była również Para Krajowa DK Kasia i Paweł Maciejewscy.

Zgodnie z „Zasadami DK” w tajnym głosowaniu została ustalona kolejność kandydujących par. Następnie Para Krajowa przekazała wyniki głosowania moderatorowi generalnemu Ruchu Ś-Ż ks. Markowi Sędkowi, który wskazał do posługi pary filialnej krakowskiej Iwonę i Andrzeja Bernachów z Tarnowa.

Decyzja ta została ogłoszona 2 grudnia na ORDJ w Częstochowie.

Nowej Parze Filialnej gratulujemy nominacji i życzymy wszelkich potrzebnych darów Ducha Świętego potrzebnych do prowadzenia Domowego Kościoła naszej filii zgodnie z charyzmatem Ruchu oraz opieki Niepokalanej Matki Kościoła.

Pragniemy serdecznie podziękować  Halince i Michałowi za ich dotychczasową posługę Pary Filialnej  DK Filii Krakowskiej, za ich troskę, zaangażowanie, częstą obecność i życzliwe wsparcie dla naszej Diecezji. Niech Pan Bóg obficie wynagrodzi Was za Waszą wytrwałą służbę dla Domowego Kościoła.

Szczególnie serdecznie dziękujemy Celince i Leszkowi Wojcieszakom za ich zgodę na kandydowanie i gotowość do podjęcia posługi pary filialnej.

 

Przekazanie posługi Pary Filialnej odbędzie się w styczniu w Warszawie na Krajowym Spotkaniu Odpowiedzialnych DK.

Ula i Andrzej Rychliccy
Para Diecezjalna DK
Archidiecezji Krakowskiej