Drogie Pary Rejonowe i Rodziny Domowego Kościoła. 

Przesyłamy poniżej zaproszenie ks. Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej na kolejne spotkanie poświęcone 50-tej rocznicy ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae.
Jako Domowy Kościół zostaliśmy zaproszeni wraz z innymi wspólnotami do włączenia się w przygotowanie cyklu comiesięcznych spotkań dla małżonków i narzeczonych, które odbywać się będą w różnych parafiach i rejonach naszej Diecezji.
Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę  27.05.2018r  w Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego.

Program spotkania:

  • 16:15 Prelekcja - ks. dr hab. Andrzej Muszala 
  • 17:00 Eucharystia
  • 18:00 Modlitwa dla małżonków i rodzin.          

Na to wydarzenie szczególnie zapraszamy małżeństwa z rejonu X, XI i okolic i prosimy o włączenie się w przygotowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków do wzięcia udziału w tych spotkaniach i zaproszenia innych rodzin, nie tylko z Domowego Kościoła, bo przecież tematyka Encykliki Humanae Vitae dotyczy każdego małżeństwa chrześcijańskiego.

Pozdrawiamy serdecznie

Szczęść Boże

Ula i Andrzej Rychliccy
Para Diecezjalna DK


Zaproszenie

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi piątkami małżonków w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem duchowej adopcji dziecka Poczętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w  Bazylice Mariackiej w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, piknikiem rodzinny przed oknem papieskim, XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:  „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na najbliższe spotkanie rejonowe.

ks. dr Paweł Gałuszka

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Kurii Metropolitalnej w Krakowie