2020

20210704 130931Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium św. Józefa

W niedzielę 4 lipca 2021 r. miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa na Rynku Podgórskim.

          Parafia św. Józefa w Krakowie – Podgórzu wraz ze słynnym „Kamieniołomem”, dziełem ówczesnego proboszcza ks. infułata Franciszka Kołacza, to szczególne dla nas miejsce – kolebka Domowego Kościoła w naszej diecezji.   Z radością przyjęliśmy dekret abp. Marka Jędraszewskiego z dnia 19 marca br. o ustanowieniu w tym kościele  Archidiecezjalnego Sanktuarium Św. Józefa, Mężnego Opiekuna Rodzin.

 

 

 

Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła

            Dnia 19.06.2021 w Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie odbyło się Zakończenie Roku Formacyjnego Domowego Kościoła.

            Rodziny z całej diecezji, wraz z młodzieżą i moderatorami dziękowali Bogu za cały rok pracy. Jak zaznaczyła Para Diecezjalna DK Ula i Andrzej Rychliccy we wprowadzeniu podczas zawiązania wspólnoty, był to trudny czas. Ograniczenia w praktykowaniu wiary, dostępu do sakramentów, spotkań wspólnotowych, rekolekcji, pielgrzymek. Lęk o zdrowie swoje i najbliższych, choroba, izolacja, ból po stracie kogoś z rodziny, wspólnoty, sąsiedztwa, niepewność, zagubienie.

kosciol 810x1265

Drogie Rodziny Domowego Kościoła.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, tj. 4 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Domowego Kościoła do św. Józefa. W maju z powodu epidemii nie odbyła się Krajowa Pielgrzymka DK do Kalisza, dlatego w tym szczególnym roku, poświęconym św. Józefowi serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do Sanktuarium św. Józefa w Rynku Podgórskim ul. Zamoyskiego 2 w Krakowie.

CJP2

Drogie Rodziny Domowego Kościoła

Serdecznie zapraszamy 

 na Zakończenie Roku Formacyjnego Domowego Kościoła w dniu 19 czerwca 2021r

 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach