Wiśniowa jest miejscowością usytuowaną na południu Małopolski, niedaleko Myślenic, w dolinie potoku Krzyworzeka. Otoczona jest górami: od wschodu pasmem Ciecienia, a od zachodu Łysiny i Lubomira. Ze szczytu Ciecienia (829 m n.p.m.) otaczającego Wiśniową od strony wschodniej rysuje się panorama Beskidu Wyspowego i Gorców z najwyższym szczytem Turbaczem. Piękne widoki można obserwować z Wierzbanowskiej Góry (778m), znajdującej się od strony południowej. Z Pasma Łysiny (891m) i Lubomira (904m) i Kamiennika (818m) można zobaczyć łańcuch Tatr. Na północy widać taflę Jeziora Dobczyckiego.

W Wiśniowej znajduje się zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina biskupa ulokowany wraz z dzwonnicą pośrodku parku lipowego. Zbudowano go około 1730 roku na miejscu poprzedniego, który spłonął, a konsekrowano w 1747 r. Dzwonnica powstała w 2 połowie XVIII wieku. Kościół został odnowiony i rozbudowany na początku XX wieku. Wnętrze kościoła utrzymane w stylu barokowym.

W pobliżu kościoła znajduje się budynek starej plebanii, która obecnie jest ośrodkiem rekolekcyjnym Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej.

W naszym ośrodku może przeżywać rekolekcje 14 rodzin, które do swej dyspozycji mają kaplicę, jadalnię i świetlicę. Teren wokół budynku jest zagospodarowany. Znajduje się na nim plac zabaw dla dzieci i boisko do siatkówki.

 Karta zgłoszenia na rekolekcje Domowego Kościoła Archidiecezji Krakowskiej