OR III Straszyn

Świadectwo z rekolekcji Oazy Rodzin III° w Straszynie

Małżeństwem jesteśmy 25 lat, w Domowym Kościele 7 lat, mamy trzy córki, najmłodsza 12-letnia Edyta jest z nami na tych rekolekcjach.

Jesteśmy na Oazie Rodzin III° w Straszynie. Myślą przewodnią naszych rekolekcji jest Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae / Kościół Matką – Matka Kościołem.

Jadąc na rekolekcje bardzo chcieliśmy poprawić naszą relację, bo ostatnio tak bardzo pochłonięci jesteśmy pracą i różnymi problemami, które oddaliły nas od siebie. Czuliśmy, że będzie to czas, który pozwoli coś zmienić w nas. Na początku jednak pomimo wspólnie spędzanego czasu, wspólnych modlitw, byliśmy jakby obok siebie, a nie razem. Czekaliśmy, kiedy współmałżonek w końcu zrozumie, że to on powinien się zmienić, żeby było lepiej. Tak dotrwaliśmy do XI dnia, gdzie było już naprawdę źle, bo wcześniejsza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jakby nic nie dała. To egoizm, który w nas był, nie pozwalał nam dziękować i przepraszać sobie wzajemnie. Milcząc patrzyliśmy tylko na Pana Jezusa. Dopiero w tym dniu podczas dialogu małżeńskiego Jezus otworzył nasze serca na współmałżonka, odbyliśmy wspólną rozmowę, w której wszystko sobie wyjaśniliśmy bez wypominania. Można powiedzieć, że to, co nas różniło, znikło w jednej chwili.

Jesteśmy Bogu wdzięczni, że w czasie tych rekolekcji przemieniał nas już od pierwszego dnia pobytu, pomimo, że tego jeszcze nie odczuwaliśmy.

Jadwiga i Stanisław Skalscy

rejon IX DK Podhale