Drukuj
Odsłony: 60

IMG 2025A

Świadectwo

„Zobowiązania szansą na szczęśliwe małżeństwo „

Wiśniowa 7-12.08.2021

Po utrudnieniach jakie przyniósł nam zeszły rok, jeszcze bardziej pragnęliśmy przeżyć rekolekcje. Z lekkim zwątpieniem, czy w tym roku będzie taka możliwość zaczęliśmy się modlić o to, by Pan nam wyszukał i przygotował rekolekcje, jeżeli taka będzie Jego wola. Zaczęliśmy szukać dosyć późno, ale otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź.

 Przyjechaliśmy do Wiśniowej z nadzieją ,że lepiej zrozumiemy zobowiązania i znajdziemy radość w wypełnianiu ich.

Oczywiście tęskniliśmy bardzo za wspólnotą, za spotkaniem z Bogiem i pomieszkaniem z Nim choć przez kilka dni „pod jednym dachem”. Potrzebowaliśmy wyciszenia się, wsłuchania się w słowo Boga do nas skierowane, chcieliśmy na chwile „ukryć się” przed światem

Przez te dni wybrzmiewały nam słowa : posłuszeństwo , pustynia , pokarm, posługa, które pięknie wyjaśniał nam ks. Marcin wraz diakonem Marcinem. Mieliśmy możliwość adorowania Pana Jezusa z bliska . To zawsze bardzo piękne momenty , do których należy również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przedstawione nam zobowiązania stały się dla nas bardziej zrozumiale, wręcz przyjemniejsze. Miałam największą trudność w wypełnianiu reguły życia. Dzięki tym rekolekcjom zrozumiałam, że wybierając sobie regułę powinnam zbadać, czy jest ona dla mnie wykonalna, czy przybliża mnie do Boga i czy ułatwia życie ze mną moim domownikom. Jesteśmy wdzięczni za łaski, jakie otrzymaliśmy podczas tego świętego czasu, za wspaniałych ludzi i ich świadectwa, za prowadzonych przez Ducha Św. kapłanów i moderatorów.

 Mieszkamy na ziemi niemieckiej i nie mamy możliwości uczestnictwa w codziennej mszy św. Również sakrament pokuty nie jest z taką łatwością dostępny . Tym bardziej cenimy sobie te sakramenty i kapłanów w naszej Polskiej Misji Katolickiej w Bielefeld/Paderborn za ich posługę . Jesteśmy wdzięczni Bogu, za dar tych rekolekcji i prosimy o owoce tego świętego czasu dla nas i wszystkich uczestników.

Chwała Panu

Karina i Krzysiek Gruca z Bielefeldu ,
Diecezja Paderborn, Niemcy