Jak co roku rodziny Domowego Kościoła z Rejonu III spotkały się na wspólnotowym opłatku. Niedziela 14 stycznia upłynęła nam na modlitwie, składaniu życzeń i "międzykręgowych" rozmowach.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 15. Zebraliśmy się w parafii św. Jakuba Apostoła,

w pięknym, drewnianym kościółku w Więcławicach Starych. Mszę św. odprawiali ks. Andrzej Pilch, moderator rejonowy oraz ks. Aleksander Kasprzyk, moderator trzech kręgów z Więcławic. Podczas Eucharystia śpiewała domowokościołowa schola, a dorośli ministranci przygotowali piękną asystę.
Po Mszy św. przeszliśmy do sali parafialnej. Szybko się okazało, że wszystkie maluchy trzeba brać na kolana, bo zabrakło miejsc! Czy to niedopatrzenie organizatorów...? Raczej łaska Ducha Świętego, który "zachęcił" do przyjścia tak wiele osób! :) Ku naszej radości, odwiedziła nas także Para Diecezjalna: Ula i Andrzej Rychliccy.
Po życzeniach było wspólne kolędowanie i rozmowy: międzykręgowe i międzypokoleniowe. Cieszymy się z bardzo licznego udziału małżonków, którzy mogą się poszczycić 20- czy 30- letnim stażem małżeńskim. Z drugiej strony wielką radością było zobaczyć młodych rodziców z maluchami. Pięknie przeplatała się więc energia młodości i mądrość doświadczenia.
Do zobaczenia za rok!

Magdalena Guziak-Nowak

Ps. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na ten nasz coroczny opłatek a wszczególności małżeństwom DK z Więcławic Starych za zorganizowanie tego przemiłego popołudnia.
Halina i Tadeusz Kasperczyk

Wszystkie zdjęcia na Google Drive

Zdjęcia: Radosław Ring