IMG 2025A

Rekolekcje – świadectwo

Każde dobro, które dzieje się w naszym życiu – służba, misja, powołanie – aby trwać i owocować potrzebuje od czasu do czasu POWROTU DO KORZENI. Potrzebne jest przypomnienie sobie  pierwotnej radości, gorliwości i zachwytu, z jakimi podejmowaliśmy to dzieło. 

Dla nas takim powrotem były rekolekcje o zobowiązaniach, które przeżyliśmy w sierpniu tego roku, w Wiśniowej.

IMG 2025A

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Bardzo dziękujemy Bogu za dar rekolekcji  w Wiśniowej "Zobowiązania szansą na szczęśliwe małżeństwo". Dla nas był to czas odpoczynku, napełniania się Bożym pokojem, radością, był to także czas odnowienia  i umocnienia naszego małżeństwa.  W tym świętym czasie , który oddaliśmy Bogu -  zostawiając odłogiem wszystkie sprawy codzienności  - On sam nas leczył, zajął się całą naszą rodziną, naszymi sprawami. Zwrócił nas ku Sobie, a także umocnił naszą więź.

IMG 2025A

Świadectwo

„Zobowiązania szansą na szczęśliwe małżeństwo „

Wiśniowa 7-12.08.2021

Po utrudnieniach jakie przyniósł nam zeszły rok, jeszcze bardziej pragnęliśmy przeżyć rekolekcje. Z lekkim zwątpieniem, czy w tym roku będzie taka możliwość zaczęliśmy się modlić o to, by Pan nam wyszukał i przygotował rekolekcje, jeżeli taka będzie Jego wola. Zaczęliśmy szukać dosyć późno, ale otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź.

 Przyjechaliśmy do Wiśniowej z nadzieją ,że lepiej zrozumiemy zobowiązania i znajdziemy radość w wypełnianiu ich.

Mio Maeska Kiczory

Szczęść Boże!

Jesteśmy z żoną od 15 lat w Domowym Kościele. W tym roku obchodziliśmy 17-stą rocznicę ślubu, mamy czwórkę dzieci. Przeżyliśmy piękne rekolekcje - w Kiczorach pod Babią Górą – w temacie  “Miłość małżeńska może być piękna – Recepta na szczęście w małżeństwie”. Rekolekcje wygłosił dr Mieczysław Guzewicz na podstawie własnej książki pod tym samym tytułem.

Nasze małżeństwo dzięki Jezusowi, Maryi i formacji DK przetrwało wiele prób, ale po latach gonitwy, by zadbać o dzieci, pracę, wspólnoty, zdrowie, pasje, nasza relacja trochę ucierpiała.  Realizowaliśmy zobowiązania, ale pojawiły się problemy z modlitwą małżeńską. Czasami ograniczaliśmy się tylko do przekazywania informacji, podziału obowiązków. Mało poświęcaliśmy czasu na rozmowy o nas, okazywanie sobie miłości gestem, słowem i czynem, praktycznie wypadły randki małżeńskie. Męczyły nas kłopoty z komunikacją i wzajemne zarzuty. Chcieliśmy zmian, tylko ciągle brakowało czasu...

ORAR II Winiowa

Świadectwo ORAR II w Wiśniowej 26-30.06.2021:

   To był naprawdę wyjątkowy czas, spędzony z najbliższymi i ze wspólnotą. Jak to dobrze, że są takie miejsca, gdzie można doświadczyć czym jest wspólnota. Był czas na modlitwę, katechezę, dzielenie się życiem, wspólny śpiew i zabawy. Był to dla nas czas zatrzymania się, zwolnienia tempa, spotkania się ze współmałżonkiem, dziećmi, no i oczywiście z Panem Jezusem. Wspólna codzienna Eucharystia, w kaplicy odprawiana przez księdza moderatora Łukasza była też wielkim darem i błogosławieństwem. Jeśli chodzi o ekipę prowadzącą rekolekcje to byli naprawdę super.  Asie i Marek, Agnieszka i Janusz, Aneta i Wojtek - nasza diakonia muzyczna, no i na czele ksiądz Łukasz. Panie kucharki swoimi przysmakami sprawiły, że nie chciało się odchodzić od stołu.

 OR II Winiowa

Świadectwo Oaza Rodzin II st. w Wiśniowej

 Mam na imię Piotr. W Domowym Kościele jesteśmy z moją żoną, Martyną, od 8 lat. Mamy trójkę dzieciaków - Tereskę, Wojtusia i Stasia.

Rekolekcje w Wiśniowej były dla nas 7 z kolei rekolekcjami Domowego Kościoła. W związku z okresem pandemii, pojawiła się w naszym życiu dłuższa przerwa w rekolekcjach.

Zdecydowaliśmy się na rekolekcje w Wiśniowej głównie dlatego, że wiedzieliśmy, że jest potrzeba diakonii muzycznej. Wiedząc, że będę musiał tę funkcję łączyć z opieką nad 3-ką małych dzieci, miałem obawy co do owoców tych rekolekcji. Jednak już w pierwszych dniach rekolekcji doświadczyliśmy wielkiej łaski, gdyż - po raz pierwszy, odkąd jeździmy na rekolekcje - dwójka naszych dzieci wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez Diakonię Wychowawczą. Znacznie ułatwiło nam to korzystanie z punktów programu tych rekolekcji.

ORAR I Winiowa

Monika i Wiesław                                                                                    Łuków 23.08.2021r

„REKOLEKCJE ORAR I – Wiśniowa 13-17 sierpnia 2021r”

Moi drodzy…….. Justynko i Bogdanie

Nie wiemy od czego zacząć, więc zaczniemy od razu od naszego krótkiego świadectwa, gdyż nie potrafimy przelać na papier, tego co przeżyliśmy na tych  rekolekcjach z Wami i Bogiem. Jak już mówiłem, największym przeżyciem dla mnie ale również dla mojej żony, było Wasze świadectwo dotyczące tzw. „dziesięciny”. Gdy mówiliście o tym świadectwie, wtedy zrozumiałem co tak naprawdę otrzymałem sam ale również otrzymujemy w naszym małżeństwie od Boga. Zrozumiałem, że to wszystko tak naprawdę jest darem od Boga, a nie moją pracą czy zasługą, bo jeszcze tak niedawno nic nie miałem i na nic mnie nie było stać. Podczas Waszego świadectwa uświadomiłem sobie, że „środki finansowe i materialne” jakie do tej pory przekazywałem na różne cele- potrzeby, różnych osób czy instytucji, były tak naprawdę znikome – okruszynami, w porównaniu do tego co otrzymałem od Boga,  a których jeszcze tak niedawno nie miałem. Wasze świadectwo otworzyło mi oczy, że naprawdę warto się dzielić i pomagać potrzebującym, poprzez przekazywanie „dziesięciny”, gdyż Bóg bardziej wynagradza za dary, które dajemy z serca i którymi się dzielimy.